“Bu ara gecelerde hangi mekanlar moda; nerede yemek yesek, nereye gitsek de eğlensek?” sorularını çok duyar oldum. O zaman buyrun size gün gün en popüler mekanlar..

Pazartesi gecesi:
Yemek & Eğlence: Mona Cihangir

Mona, Pazartesi gecelerinin kaderini değiştirdi. Ölü gün gitti, yerine neşeli bir gün geldi. Yemekleri son derece başarılı. Pazartesi geceleri sahnede Boygar var. Muhteşem sesi ve yorumuyla çok eğlenceli bir gece yaşatıyor. 

Salı gecesi:
Yemek: Hardal – Propaganda

Atiye, tam bir lezzet sokağı. Ne isterseniz var. Var olan mekanların hepsi birbirinden farklı mutfaklara ve lezzetlere sahip. Ama benim bir numaralı tercihim her zaman Hardal. Çok keyifli bir ortamı var. Lezzetleri de muhteşem. Diğer bir tercih de Propaganda. Özellikle size tavsiyem kalabalık bir grupla gidip blind tasting yaşamanız. Yemeklere ve ortama bayılacaksınız. 

Eğlence: Corridor & Aztek

Salı gecelerinin şu sıralar değişmez adresi Corridor. Mekan saat 23.00 gibi dolmaya başlıyor. Saat 02.00 gibi eğlence canavarları yavaş yavaş kurtlanmaya başlıyor ve tebdili mekanda ferahlık vardır düşüncesiyle soluğu Aztek‘te alıyor. Aztek hem eğlence, hem de bir nevi gece sonu mekanı gibi. Çünkü burada yemek yeme şansınız da var. 

Çarşamba gecesi: 
Yemek: Etiler Develi & P.F. Chang’s

Çarşamba geceleri çoğunluk ikiye bölünmüş durumda. Kebapçılar ve Uzakdoğucular. Kebap tutkuları Etiler Develi‘de alıyor soluğu; Uzakdoğucular ise Nispetiye’nin favorilerinden P.F. Chang’s‘te. İkisinde de lezzetler muazzam. 

Eğlence: Vitrin

Çarşambaları eğlence dünyasında geceye damga vuran tek bir mekan var. O da Vitrin Club. Neden? Çünkü Serkan Kaya çıkıyor ve full arabesk söylüyor. Mekandaki izdihamı size anlatamam ancak yaşamanız lazım. Serkan Kaya, gece 01.30 gibi sahne alıyor ve 04.00’a kadar da sahnede kalıyor. 

Perşembe gecesi: 
Yemek: Park Fora & Kaşıbeyaz & Nusret

Perşembe geceleri en fazla dağılımın yaşandığı gece. Balıkçılar, etçiler ve kebapçılar olarak sınıflandırabiliriz çoğunluğu. Balıkçıların o gece bir numaralı adresi Park Fora. Eğer etse tercihiniz Nusret en popüler adres. Kebap severler ise Yeniköy Kaşıbeyaz‘da toplanıyor. 

Eğlence öncesi: Biber

Yemeklerini erken bitirenler, eğlence öncesi Nişantaşı Biber‘i tercih ediyor çoğunlukla. Rahat bir ortamı var. Çalan müzikler çok iyi, gelenler kaliteli. Servis hızlı. 

Eğlence: Sess

Ve Perşembe gecelerinin vazgeçilmez adresi Sess… Parti Gurusu Cihanna, Perşembe geceleri Sess’te, deyim yerindeyse yeri göğü inletiyor. DJ setinin başında Can Parlak var. İnanılmaz şarkıları ve enerjisiyle milleti coşturuyor. Çok samimi ve sıcak bir ortam var. ,

Cuma gecesi:
Yemek: Fenix

Yeni açılmasına rağmen şu aralar en popüler mekanlar sıralamasında başı çekiyor diyebilirim. GQ’nun yerinde hizmet vermeye başlayan Fenix, göz alıcı barı ve lezzetleriyle dikkat çekiyor. 

Eğlence: Şamdan

Cuma gecesi gezen kitlenin çoğunlukla tercih ettiği adres Şamdan. Gece 01.30’dan itibaren hareketlenmeye başlıyor mekan ve bildiğimiz, aşina olduğumuz Şamdan şarkılarıyla çok keyifli geçiyor Cuma geceleri Şamdan’da.

Gece Sonu: Sarıhan Gusto

Şamdan sonrası rota genelde hemen bir kaç adım ilerdeki Sarıhan Gusto. Benim tercihim işkembe ya da damar çorbası, yanında da bir roka salatası. Ama siz sevmiyorsanız arzu ettiğiniz her şey Sarıhan Gusto’nun menüsünde mevcut.

Cumartesi gecesi:
Yemek: La Boom

Cumartesi günleri çoğunluk yemek için La Boom‘u tercih ediyor. Son derece rahat ve keyifli bir ortamı var. İstridye kabuğunda yengeç ve dana kaburga benim favori lezzetlerimden. Kokteyllerden de giam dunk çok başarılı. Yemek sonrasında gece 01.30’a kadar süren bir parti oluyor. 

Eğlence: Level

Cumartesi gecelerinin vazgeçilmez durağı Level. Saat 01.00 gibi Murat Pirpiri ve orkestrası sahnedeki yerini alıyor ve eğlence başlıyor. Tak Etti Canıma’dan başlıyor şarkılara, Kum Gibi’den devam ediyor, Gönlümün Efendisi’nden çıkıyor, Hayatı Tesbih Yapmışım’la kopartıyor, Ankara’nın Bağları’yla coşturuyor. Eğlenmeme gibi bir lüksünüz yok yani. 

Gece Sonu: Bodrum Mantı

Level’den çıkınca ayaklarınız sizi doğruca Bodrum Mantı‘ya götürüveriyor. Kimi ararsanız orada genelde. Artık çorba mı içersiniz, mantı mı yersiniz bilemem ama benim favorim çökertme ya da feraye. Üstüne bir de en köpüklüsünden şekerli bir kahve. 

Pazar gecesi:
Yemek: Zıpkın

Balık-rakı pazar akşamlarının vazgeçilmezidir. Her yerde dilediğiniz gibi bu lezzeti tadabilirsiniz. Ama balıkçılar arasında şu anda en popüler mekan Zıpkın. Herkes orada, gitmeyenler de bir an önce programını ayarlayıp gitmenin derdinde. Çünkü lezzetleri muazzam, ortamı çok keyifli.

Eğlence: Club Albüm & Limoncello & Fuga

Pazar gecelerinin bu ara öncüsü Fuga. Yol Project sahne alıyor ve kimi ararsanız orada.
Tercihiniz arabeskten yanaysa Limoncello sahnesinde Mert Davran var. Club Albüm’de de Cenk Çöteli, geçmişten bugüne en damar
arabesk şarkılarını çalıyor.